Czym jest Coolmax?

Czym jest Coolmax?

Branża sportowa systematycznie się rozwija i nie inaczej jest w przypadku odzieży sportowej. Coraz to nowsze rozwiązania materiałowe i technologiczne skutecznie przyczyniają się do rozwoju tej dziedziny. Świetnym przykładnej jest wykorzystywanie technologi Coolmax. Czym ona jest, na czym polega i jakie realne właściwości daje zastosowanie takiego rozwiązania w świecie odzieży?

Na czym polega technologia Coolmax?

Coolmax to inaczej zaawansowane technologicznie włókno poliestrowe, które swoje zastosowanie znajduje w dzianinach oddychających. Takie włókno posiada specjalną budowę, składającą się z trzech lub czterech rdzeni połączonych ze sobą i tworzących układ kapilar. Dzięki temu takie rozwiązanie okazuje się dobre do przenoszenia wody i zwiększania powierzchni parowania.

Właściwości technologii Coolmax

Włókna Coolmax pozwalają przede wszystkim na łatwe przenoszenie i rozprowadzanie wilgoci. Dzięki temu, podczas intensywnego treningu, wytworzona woda w postaci potu zostaje szybko zebrana z powierzchni skóry i rozprowadzona na dużej powierzchni materiału. Dzięki temu woda jest w stanie z łatwością parować, a my na dłużej uzyskamy pełny komfort cieplny i połączony z uczuciem suchości. Tkaniny Coolmax pozwalają na uzyskanie przyjemnego uczucia przewiewności. Nie ma tutaj jednak właściwości ocieplających co zdecydowanie nie sprzyja treningowi w mroźnych warunkach. Są to włókna nowszej generacji gdzie zadbano o to, aby włókna nie rozkładały się pod wpływem promieniowania UV. Dzięki temu Coolmax nie wydziela nieprzyjemnych zapachów.

Zastosowanie technologii Coolmax

Technologia Coolmax świetnie odnajduje się w branży ubrań dla sportowców. Dotyczy to głównie bielizny termoaktywnej, bielizny sportowej i odzieży sportowej. W zależności od przeznaczenia produktu docelowego – można tu zastosować dzianiny i większym, bardziej gęstym splocie. Wówczas – w przypadku bardziej ekstremalnych sportów – uzyskamy większą odporność na rozciąganie i ściernie. Tam gdzie bardziej cenna jest przewiewność – sprawdzi się rzadka dzianina typu ‚mesh’. Zatem technologia tkanin Coolmax swoje zastosowanie znajduje w szerokiej gamie przeróżnych sportów. Jeżeli chcesz czuć się jak najbardziej komfortowo i jednocześnie zmaksymalizować swoje osiągi w danej dyscyplinie sportowej – Coolmax może być dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem jeżeli chodzi o dziedzinę ubioru sportowego.

Warto pamiętać, że technologia Coolmax jest rozpoznawalną marką konsumencką. Zatem do każdego bieżącego metra dzianin z Coolmaxu dołączana jest oryginalna etykieta przeznaczona do metkowania gotowego produktu. Dzięki temu masz pewność, że otrzymałeś oryginalny produkt, spełniający restrykcyjne normy i kryteria produkcyjne.

Coolmax to innowacyjna technologia, która jak najbardziej sprawdza się w rozwijającym się biznesie sportowym. Coraz częściej i lepiej postrzegana przez profesjonalnych sportowców sprawia, że jest cennym wyborem wśród aktualnej konkurencji! Bądź profesjonalistą i korzystaj z najlepszych rozwiązań dla sportowców!

0 komentarzy do wpisu „Czym jest Coolmax?”

Dodaj komentarz