Jak radzić sobie z zakolami?

Jak radzić sobie z zakolami?

Często spotykanym problemem u mężczyzn jest łysienie. Coraz więcej młodych ludzi zmaga się z uwidaczniającymi się zakolami. Staje się to problemem kompleksów, zmartwień i często przekłada się nawet na zdrowie psychiczne poprzez znacznie zmniejszoną własną samoocenę. Problem z zakolami dotyka nawet osób przed 20. rokiem życia. Jeżeli zaczynasz martwić się o swój stan owłosienia głowy – koniecznie przeczytaj ten artykuł!

Czym są zakola?

Według badań problem wypadających włosów dotyka co trzeciego mężczyznę między 25. a 45. rokiem życia. Pierwszym objawem rozpoznawczym są zakola, które pojawiają się nawet w młodym wieku. Warto wiedzieć, że rozróżniamy kilka podstawowych typów łysienia. Są to między innymi:

  • łysienie plackowate,
  • miejscowe,

Te ostatnie najczęściej kojarzone jest z łysieniem typu męskiego w którym pojawiają się właśnie zakola. Bezpośrednie przyczyny pojawiania się tego typu łysienia nie są dokładnie znane.  Wiadomo jednak, że wpływają tutaj takie czynniki jak wiek, genetyka i męskie hormony.

Przyczyny pojawiania się zakoli

Przyczyn łysienia u mężczyzn jest wiele. Wiąże się to ze złą, niezbilansowaną dietą. Powoduje je również długotrwały stres. Wpływ ma również niski poziom testosteronu, temperatura, stosowanie chemioterapii czy przyjmowanie leków przeciwdepresyjnych. Istnieją jednak mniej lub bardziej skuteczne metody radzenia sobie z tego typu dolegliwością.

Metody walki z łysieniem

Masaż głowy

Pierwszy na naszej liście znalazł się masaż głowy. Jest to bardzo prosty i szybki sposób na poprawienie kondycji włosów. Ponadto masaż głowy można wykonywać samodzielnie, co będzie świetnym rozwiązaniem dla mężczyzn. Pobudzenie krążenia może sprawić, że postępujące łysienie znacznie się zahamuje, a dodatkowo mogą pojawić się nowe włosy. Taki masaż wykonuje się opuszkami palców, specjalnym masażerem lub szczotką. Liczy się tutaj regularność. Masaż głowy powinno wykonywać się codziennie przez okres ok. 5-10 minut.

Odpowiednia fryzura

Odpowiednio dobrana fryzura może znacznie poprawić wygląd zewnętrzny mężczyzny. Sprawny fryzjer zaproponuje najlepsze rozwiązanie, które skutecznie przykryje postępujące zakola u mężczyzn. Oczywiście jeżeli zakola się są zbyt duże. W innym przypadku najlepsza będzie fryzura krótka, które nie będzie eksponowała zakoli zbyt bardzo. Jeżeli nie wiesz co możesz tutaj zrobić – wybierz dobrego fryzjera w swojej okolicy i zapytaj co ma do zaproponowania!

Leczenie zakoli

Leczenie łysienia również jest możliwe. Najlepszym wyborem będzie udanie się do odpowiedniego specjalisty, który dokładnie zbada nasz przypadek i zaproponuje najlepsze rozwiązanie. W innym przypadku w aptece dostaniemy specjalne preparaty do wyhodowania nowych włosów. Takie kosmetyki są skuteczne o tyle – o ile się je stosuje. Jeżeli przestaniemy je stosować – wyhodowane włosy z pewnością nam wypadną. Inną opcją są również zabiegi estetyczne, czyli tzw. przeszczep włosów. Jest to jednak rozwiązanie niekoniecznie tanie.

Dodaj komentarz