Najmodniejsze męskie fryzury

Najmodniejsze męskie fryzury

O swoje fryzury dbają i martwią się już nie tylko kobiety. Coraz częściej na ten aspekt swojego wyglądu dużą uwagę przywiązują również mężczyźni. Na przestrzeni lat wykreowało się kilka popularnych, pięknych i dalej jak najbardziej modnych rozwiązań jeżeli chodzi o fryzurę męską. Jeżeli nie wiesz na co się zdecydować to koniecznie zapoznaj się z tym artykułem!

1. Włosy w kok

Kok jak najbardziej nie jest już rozwiązaniem tylko i wyłącznie dla kobiet. Jest to nic innego jak powrót do czasów samurajów. Długie męskie włosy ułożone w kok są niezwykle wygodne, ale zazwyczaj bardzo trudne do osiągnięcia. Chodzi tutaj o to, że odpowiednia długość włosa wymagana do osiągnięcia takiej fryzury wymaga czasu. I to całkiem sporo czasu. Najbardziej niewygodne dla mężczyzn są włosy półdługie z którymi niewiele da się zrobić. Satysfakcja z osiągnięcia takiej fryzury jest jednak nie do opisania.

2. Związany zaczes

Związany zaczas posiada charakterystyczny knot z tyłu głowy. Co jakiś czas fryzura ta odświeżana jest w różnych postaciach. Aktualnie kojarzona jest głównie z wikingami. Opcja ta również wymaga nieco cierpliwości, gdyż i tutaj włosy muszą osiągnąć konkretną długość. Jednak nieco krótszą niż u poprzednika.

3. Undercut

Niezwykle popularne rozwiązanie, które pojawia się w wielu zestawieniach. Nic dziwnego, gdyż odpowiednio ułożona prezentuje się po prostu nieziemsko. Opisując ten styl to po prostu krótkie boki i tył przy odpowiednio długiej górze. O ile prezentuje się ona niesamowicie, o tyle niezwykle trudno o jej uformowanie i utrzymanie. Wymaga użycie konkretnych kosmetyków, które pomogą nam w uzyskaniu takiego efektu. Jak najbardziej nie jest to rozwiązanie dla każdego i wymaga odpowiedniego rodzaju włosa.

4. Pompadour

Kolejną fryzurą w naszym zestawieniu jest podobna do poprzedniej. Charakteryzują ją bardzo mocno przycięte boki i tył – z widocznym przedziałkiem. Góra zostaje przerzedzona dzięki czemu krótsze włosy unoszą te dłuższe. Również tutaj preferowany jest konkretny rodzaj włosa. Fryzura najlepiej będzie się prezentowała u osób z gęstymi i silnymi włosami. Potrzebne będą tu również konkretne kosmetyki do włosów.

5. Elegancja z przedziałkiem

Ponadczasowe rozwiązanie, które cały czas oglądamy na pokazach mody. Nic dziwnego, gdyż jest to świetne rozwiązanie szczególnie dla mężczyzn, którzy nie mogą eksperymentować z fryzurą ze względu na pracy lub inne okoliczności. Fryzjer wykonując tą opcję używać będzie tylko i wyłącznie nożyczek. Maszynka przyda się jedynie do poprawienia przedziałka. Charakteryzuje ją przeczesana góra na bok, który jest naturalny dla kierunku układania się włosa. Boki natomiast zostają zaczesywane w tył.

6. Krótkie boki i tył

Ostatnia pozycja w naszym zestawieniu. Jak nazwa wskazuje charakteryzuje ją krótki tył i boki. Góra zostaje natomiast nieco dłuższa. Włosy unoszą się bo nie są na tyle długie aby naturalnie opaść. Jest to rozwiązanie wyjściowe dla zaczesu. Świetnie sprawdza się, gdy nasze włosy nie pozwalają uzyskać satysfakcjonującego efektu zaczesu.

Dodaj komentarz