Jak dbać o skórę na twarzy?

Jak dbać o skórę na twarzy?

To nie takie proste jak się wydaje

Każdy człowiek posiada inny typ skóry. Niektórzy mają tłusty typ cery, inny suchą cerę a jeszcze inni mieszaną. U jednych skóra szybciej zaczyna się starzeć, u innych później. Dlatego bardzo ważnym jest dobór odpowiednich kosmetyków do odpowiedniego typu skóry. Warto także pamiętać i sprawdzać skład kosmetyków, jeśli  twoja skóra jest wrażliwa lub masz alergię na coś. W takim przypadku powinno się przed pierwszym użyciem sprawdzić reakcję skóry na jej małym wycinku, np. gdzieś pod brodą. W przypadku, gdy nie jesteś pewien jakiego typu masz cerę to w wielu drogeriach, kilka razy w roku jest przeprowadzana akcja promocyjna, podczas której można sprawdzić jaki typ cery posiadasz.

Oczyszczanie to podstawa

Nieważne czy się malujesz czy nie, ale oczyszczać twarz każdy musi. I to dwa razy dziennie! Rano oczyszczasz twarz z sebum, potu czy pyłków kurzu domowego. Wieczorem oczyszcza się twarz z makijażu, zanieczyszczeń ze środowiska itp.  Jaki kosmetyków do tego używać jest zależne od typu cery jak wspomniane było wyżej oraz od tego z czego oczyszczasz twarz. Jeśli oczyszczasz z makijażu i zanieczyszczeń ze środowiska to użyjesz innego płynu niż gdy nie musisz oczyszczać skóry z kosmetyków do makijażu. Kosmetyki do zmywania makijażu są zazwyczaj dosyć silne (szczególnie jeśli używasz kosmetyków wodoodpornych). Najnowszym trendem w tym przypadku są kosmetyki micelarne. Są one łagodniejsze od pozostałych rodzajów płynów do demakijażu.

Nawilżanie i odbudowa skóry

Każda skóra musi być nawilżana, nawet jeśli masz typ tłusty cery. W każdej drogerii znajdziesz krem nawilżający do odpowiedniego rodzaju cery. Obecnie na rynku jest duży wybór i każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Także w przypadku nawilżania skóry powinniśmy robić to dwa razy dziennie: rano i wieczorem. Rano powinniśmy zadbać, aby skóra była nawilżona, a wieczorem zadbać o jej odbudowę oraz regenerację. Odpowiednio nawilżona skóra twarzy ma wolniejszy proces starzenia się. Dlatego warto o tym pamiętać, jeśli chcesz wyglądać młodziej. Regeneracja i odbudowa skóry pozwala na zregenerowanie wszystkich mikrouszkodzeń, o których zazwyczaj nie masz pojęcia.

Co więcej?

Na pewno warto wyposażyć się w specjalne suplementy diety, jak np. Collagenics. Dodatkowo, co jakiś czas warto wykonywać peeling na twarzy. Służy to złuszczeniu martwego naskórka, który może sprzyjać tworzeniu się różnych wyprysków, zbierania się sebum pod tą warstwą. Po takim zabiegu twarz staje się przyjemniejsza i delikatniejsza w dotyku. Polecane są także masaże skóry, aby ją  pobudzić do odbudowy i regeneracji.

Podsumowując

Aby poprawnie zadbać o własną skórę na twarzy warto najpierw zadbać o to, żeby wiedzieć o niej jak najwięcej. Jaki to typ skóry, czy jest na coś wrażliwa, czy coś ją uczula. To bardzo ważne, aby dobrać odpowiedni zestaw kosmetyków. Można tego dowiedzieć się w ramach akcji promocyjnych w drogerii, które próbują podwyższyć świadomość konsumentów albo pójść do kosmetyczki, która ma wykształcenie w tym kierunku. Druga opcja ponosi jakieś dodatkowe koszty, ale są to koszty jednorazowe (skóra rzadko zmienia swój typ i właściwości, a nawet jeśli to robi to będąc świadomym na co zwracać uwagę, nie będzie potrzebna druga konsultacja).

1 komentarz do wpisu “Jak dbać o skórę na twarzy?”

Dodaj komentarz