Objawy rzucenia palenia dzień po dniu

Jeżeli zastanawiasz się nad rzuceniem palenia, to pewnie zastanawiasz się również jak przebiega walka z nałogiem. Objawy dzień po dniu mogą się zmieniać, a niektóre wręcz nasilać. Badana wskazują, że przez pierwsze dwa tygodnie mogą występować najgorsze objawy. Po tym okresie głód nikotynowy zmniejsza się. Jakie są więc najbardziej dokuczliwe objawy odstawienia nikotyny? W skutecznej walce z nałogiem pomocny będzie niewątpliwie Nicorix.

Czytaj dalejObjawy rzucenia palenia dzień po dniu

Jakie aktywności fizyczne można uprawiać w trakcie ciąży?

Aktywności fizyczne są niezwykle ważną rzeczą w trakcie trwania ciąży. Przynosi wiele korzyści przyszłej mamie. Aktywność fizyczna znacznie poprawia samopoczucie oraz pomaga zachować zdrowie i kondycję. Poprawia postawę, zmniejsza ból w plecach i często pomaga zlikwidować zmęczenie. Uprawianie sportu w ciąży pomaga również zapobiegać cukrzycy, zmniejsza stres i znacznie buduje wytrzymałość organizmu.

Czytaj dalejJakie aktywności fizyczne można uprawiać w trakcie ciąży?

Czym jest Coolmax?

Branża sportowa systematycznie się rozwija i nie inaczej jest w przypadku odzieży sportowej. Coraz to nowsze rozwiązania materiałowe i technologiczne skutecznie przyczyniają się do rozwoju tej dziedziny. Świetnym przykładnej jest wykorzystywanie technologi Coolmax. Czym ona jest, na czym polega i jakie realne właściwości daje zastosowanie takiego rozwiązania w świecie odzieży? Na czym polega technologia Coolmax? … Czytaj dalejCzym jest Coolmax?

Z noworodkiem na basen – jak się do tego przygotować?

Popularne ostatnio stał się temat noworodków na basenie. Wbrew wszelkim pozorom radzą sobie one całkiem nieźle. Mają naturalny odruch unoszenia się na wodzie. W przypadku zanurzenia wstrzymują oddech i zamykają usta. Umiejętność ta jednak zanika i roczne dzieci radzą sobie znacznie gorzej od noworodków.

Czytaj dalejZ noworodkiem na basen – jak się do tego przygotować?

Jak jeść, aby budować masę mięśniową?

Coraz częściej i chętnie wybieramy zdrowy tryb życia. Rezygnujemy z palenia papierosów, picia alkoholu i decydujemy się na systematyczne treningi na siłowni. O ile wielu z nas wybiera pomoc profesjonalnych trenerów personalnych – o tyle często nas po prostu na to nie stać. Wówczas zdajemy sobie pytanie co i jak jeść, aby skutecznie zwiększać masę mięśniową. Wbrew pozorom temat jest niezwykle obszerny i wymagający, ale istnieje kilka prostych wskazówek – jak jeść, aby zwiększać masę mięśniową.

Czytaj dalejJak jeść, aby budować masę mięśniową?

Jak wdrożyć aktywność fizyczną do codziennego życia?

Aktywność fizyczna ma ogromne znaczenie w naszym codziennym życiu. Pomaga spalać tkankę tłuszczową, poprawia naszą sylwetkę, zwiększa odporność, jak i wzmacnia nasze ciało. Zalet aktywności fizycznych jest bardzo wiele, lecz wciąż tak wielu z nas żyje w sposób bierny. Często ogranicza nas do tego nasz zawód i brak czasu. Ciągnie to za sobą wiele konsekwencji – takich jak wahania nastroju, czy nawet depresje. Jak temu zaradzić i w jaki sposób wdrożyć do codziennego życia aktywność fizyczną?

Czytaj dalejJak wdrożyć aktywność fizyczną do codziennego życia?

Jakie korzyści daje nam aktywność fizyczna?

Spacerowanie jako aktywność fizyczna

Na całe szczęście już od jakiegoś czasu panuje moda na aktywny tryb życia. O ile niektórzy podchodzą do tego ze słomianym zapałem – szybko rezygnując – o tyle innym wchodzi to w nawyk i solidnie i systematycznie trenują różne rodzaje sportów i aktywności fizycznych. Nie od dziś wiadomo, że aktywność fizyczna daje nam bardzo wiele korzyści, przy minimalnych wadach. Jakie są krótko i długoterminowe korzyści i co tak naprawdę nam dają? Zapraszamy do dalszej części naszego artykułu!

Czytaj dalejJakie korzyści daje nam aktywność fizyczna?

Jaką aktywność fizyczną wybrać dla siebie?

Jaką aktywność fizyczną wybrać?

Na świecie istnieje mnóstwo przeróżnych aktywności fizycznych. Rolki, rower, bieganie czy siłownia – to wszystko zalicza się do aktywności fizycznych. Ale nie tylko! Wspinaczka czy zwykły marsz również się do nich zalicza. Społeczeństwo staje się coraz bardziej świadome pozytywnych skutków odpowiedniego, zdrowego trybu życia. Dlatego często pojawia się pytanie – jaką aktywność fizyczną wybrać? Odpowiedź wbrew pozorom nie jest taka prosta, a jej finalny wybór zależy tylko od nas samych. Istnieje jednak kilka kluczowych porad, które ten wybór znacznie ułatwią. Jeżeli masz dosyć wymówek lub porzucania coraz to nowszych aktywności – ten artykuł jest dla Ciebie!

Czytaj dalejJaką aktywność fizyczną wybrać dla siebie?

Na czym polega rehabilitacja?

Rehabilitacja jest częściowym lub całkowitym odzyskaniem sprawności fizycznej po odbytej lub aktualnie trwającej chorobie. Sam pobyt w szpitalu to zbyt mało, a kompleksowa opieka niewiele daje – to spotyka wiele osób borykających się z różnymi chorobami i schorzeniami. Często, aby całkowicie wrócić do stanu przed chorobą – niezbędna okazuje się rehabilitacja. Czym ona tak naprawdę jest, na czym polega i kto powinien korzystać z tego typu pomocy medycznej?

Czytaj dalejNa czym polega rehabilitacja?