Na czym polega stomatologia estetyczna?

Problemy z uzębieniem dotykają coraz większej rzeczy Polaków. Wynika to przede wszystkim ze strachem przed wizytami u dentysty, które większość z nas uważa za bolesne i bardzo stresujące. Jednak oprócz tradycyjnej dentystyki istnieje jeszcze stomatologia estetyczna, która nie ma na celu leczenia zębów, ale polepszanie ich wyglądu. Sprawdzamy na jakiej zasadzie funkcjonuje ta gałąź stomatologii, jakie zabiegi poprawiające wygląd mogą być wykonane, a także jakie są warunki do ich przeprowadzenia.

Czytaj dalejNa czym polega stomatologia estetyczna?

Jak dbać o skórę na twarzy?

To nie takie proste jak się wydaje

Każdy człowiek posiada inny typ skóry. Niektórzy mają tłusty typ cery, inny suchą cerę a jeszcze inni mieszaną. U jednych skóra szybciej zaczyna się starzeć, u innych później. Dlatego bardzo ważnym jest dobór odpowiednich kosmetyków do odpowiedniego typu skóry. Warto także pamiętać i sprawdzać skład kosmetyków, jeśli  twoja skóra jest wrażliwa lub masz alergię na coś. W takim przypadku powinno się przed pierwszym użyciem sprawdzić reakcję skóry na jej małym wycinku, np. gdzieś pod brodą. W przypadku, gdy nie jesteś pewien jakiego typu masz cerę to w wielu drogeriach, kilka razy w roku jest przeprowadzana akcja promocyjna, podczas której można sprawdzić jaki typ cery posiadasz.

Czytaj dalejJak dbać o skórę na twarzy?

Objawy rzucenia palenia dzień po dniu

Jeżeli zastanawiasz się nad rzuceniem palenia, to pewnie zastanawiasz się również jak przebiega walka z nałogiem. Objawy dzień po dniu mogą się zmieniać, a niektóre wręcz nasilać. Badana wskazują, że przez pierwsze dwa tygodnie mogą występować najgorsze objawy. Po tym okresie głód nikotynowy zmniejsza się. Jakie są więc najbardziej dokuczliwe objawy odstawienia nikotyny? W skutecznej walce z nałogiem pomocny będzie niewątpliwie Nicorix.

Czytaj dalejObjawy rzucenia palenia dzień po dniu

Z noworodkiem na basen – jak się do tego przygotować?

Popularne ostatnio stał się temat noworodków na basenie. Wbrew wszelkim pozorom radzą sobie one całkiem nieźle. Mają naturalny odruch unoszenia się na wodzie. W przypadku zanurzenia wstrzymują oddech i zamykają usta. Umiejętność ta jednak zanika i roczne dzieci radzą sobie znacznie gorzej od noworodków.

Czytaj dalejZ noworodkiem na basen – jak się do tego przygotować?

Jak często powinniśmy odwiedzać dentystę?

Dentysta jest zmorą wielu dzieci. Szpitalna czystość, groźne dźwięki i wyobrażenia potencjalnego bólu często zniechęca dzieci do wizyty u takiego specjalisty. Często strach pozostaje i odbija się to do niechęci do wizyt w nastoletnim lub dorosłym życiu. Zaniedbanie stomatologiczne może nieść za sobą poważne konsekwencje. Dowiedz się dlaczego warto i jak często należy odwiedzać dentystę.

Czytaj dalejJak często powinniśmy odwiedzać dentystę?

Jak wdrożyć aktywność fizyczną do codziennego życia?

Aktywność fizyczna ma ogromne znaczenie w naszym codziennym życiu. Pomaga spalać tkankę tłuszczową, poprawia naszą sylwetkę, zwiększa odporność, jak i wzmacnia nasze ciało. Zalet aktywności fizycznych jest bardzo wiele, lecz wciąż tak wielu z nas żyje w sposób bierny. Często ogranicza nas do tego nasz zawód i brak czasu. Ciągnie to za sobą wiele konsekwencji – takich jak wahania nastroju, czy nawet depresje. Jak temu zaradzić i w jaki sposób wdrożyć do codziennego życia aktywność fizyczną?

Czytaj dalejJak wdrożyć aktywność fizyczną do codziennego życia?

Jakie korzyści daje nam aktywność fizyczna?

Spacerowanie jako aktywność fizyczna

Na całe szczęście już od jakiegoś czasu panuje moda na aktywny tryb życia. O ile niektórzy podchodzą do tego ze słomianym zapałem – szybko rezygnując – o tyle innym wchodzi to w nawyk i solidnie i systematycznie trenują różne rodzaje sportów i aktywności fizycznych. Nie od dziś wiadomo, że aktywność fizyczna daje nam bardzo wiele korzyści, przy minimalnych wadach. Jakie są krótko i długoterminowe korzyści i co tak naprawdę nam dają? Zapraszamy do dalszej części naszego artykułu!

Czytaj dalejJakie korzyści daje nam aktywność fizyczna?

Jakie badania profilaktyczne warto wykonywać?

Zdowie jest najważniejsze – często słyszymy te słowa. Nie bez powodu, bo wraz z wiekiem drastycznie zwiększa się nasza świadomość, jeżeli chodzi o zdrowie właśnie. Z tego względu przynajmniej raz w roku powinniśmy poddawać się niektórym badaniom profilaktycznym. Z tego właśnie artykułu dowiesz się – jakie badania warto wykonywać. Lecz zanim zaczniemy, omówmy to czym tak naprawdę się badania profilaktyczne. Zapraszamy do lektury!

Czytaj dalejJakie badania profilaktyczne warto wykonywać?

Jaką aktywność fizyczną wybrać dla siebie?

Jaką aktywność fizyczną wybrać?

Na świecie istnieje mnóstwo przeróżnych aktywności fizycznych. Rolki, rower, bieganie czy siłownia – to wszystko zalicza się do aktywności fizycznych. Ale nie tylko! Wspinaczka czy zwykły marsz również się do nich zalicza. Społeczeństwo staje się coraz bardziej świadome pozytywnych skutków odpowiedniego, zdrowego trybu życia. Dlatego często pojawia się pytanie – jaką aktywność fizyczną wybrać? Odpowiedź wbrew pozorom nie jest taka prosta, a jej finalny wybór zależy tylko od nas samych. Istnieje jednak kilka kluczowych porad, które ten wybór znacznie ułatwią. Jeżeli masz dosyć wymówek lub porzucania coraz to nowszych aktywności – ten artykuł jest dla Ciebie!

Czytaj dalejJaką aktywność fizyczną wybrać dla siebie?

Na czym polega rehabilitacja?

Rehabilitacja jest częściowym lub całkowitym odzyskaniem sprawności fizycznej po odbytej lub aktualnie trwającej chorobie. Sam pobyt w szpitalu to zbyt mało, a kompleksowa opieka niewiele daje – to spotyka wiele osób borykających się z różnymi chorobami i schorzeniami. Często, aby całkowicie wrócić do stanu przed chorobą – niezbędna okazuje się rehabilitacja. Czym ona tak naprawdę jest, na czym polega i kto powinien korzystać z tego typu pomocy medycznej?

Czytaj dalejNa czym polega rehabilitacja?